Apple’dan Vision Pro sürprizi! Türkiye’ye geliyor mu?

Apple, geçtiğimiz Şubat ayında ABD’de Vision Pro gözlüğünü satışa çıkardı. Ancak şirketin planlarını bilen kaynaklara göre ABD’deki satışlar beklenenden daha az seyrediyor. Bu kapsamda Apple, VR/AR gözlüğünü küresel olarak piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Apple Vision Pro küresel lansmana hazırlanıyor

ABD’den gelen iddialara göre Vision Pro, bu Temmuz ayından itibaren Avrupa ve Asya gibi çeşitli pazarlarda sunulacak. Küresel lansmanla birlikte Vision Pro’ya yönelik ilginin yeniden canlanması bekleniyor.

Birleşik Krallık’tan paylaşılan bazı görüntüler Apple Store’ların yenilendiğini ortaya koydu. Muhtemelen Vision Pro için tasarlanan koltuklar, Apple Store’lardaki yerini almaya başladı. Ancak çalışanlara kutuları henüz açmamaları talimatı verildi.

Mağazalar ayrıca “Avenue” bölümlerini Vision Pro ve aksesuarlarını daha belirgin olacak şekilde yeniliyor. Bu da küresel lansmanla birlikte Temmuz ayında görsel yenileme yapılacağını gösteriyor.

Resmi bir çıkış tarihi açıklanmamış olsa da, kaynaklar Apple’ın 10 Haziran’daki WWDC etkinliğinde küresel lansmanı yapabileceğine inanıyor. 3500 dolarlık fiyat etiketi hala yüksek olsa da, Apple’ın küresel fiyatı henüz açıklamadığını belirtmek gerekiyor.

WWDC sonrası Vision Pro’ya sahip olacağı söylenen ülkeler arasında Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Japonya, Singapur ve Güney Kore yer alıyor. Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise belirsiz.

Peki siz Apple Vision Pro küresel lansman fikri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple istediği başarıyı yakalayabilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir